2017

2 x CACIB Nitra

Sice jsem mínila, že České Budějovice budou naší poslední letošní výstavou ale ještě se mi zachtělo výletu s Kaprovic holkami a tak se druhý adventní víkend fičelo do slovenské Nitry. Moje červená láska, Artýnka, už se pomalu chystá na mateřské povinnosti a tak jela jen Brownie, nicméně ta svoji "ségru" vydatně zastoupila a řádila za dvě :-D. Morgana jsem už dlouho neviděla tak vyřízeného a šťastného :-)

V kruhu se nám dařilo střídavě. Jaroslav Kubaĺa (SK) byl přísný ale styl jeho posuzování se mi líbil, na závěr vysvětlit i všem přihlížejícím proč to které zvíře v zadávání pořadí upřednostnil. Taky se u něj hodně běhalo, což u SBT na výstavách nebývá moc zvykem a je to rozhodně chyba. Morgan má pěkný posudek a slovy pana rozhodčího: "Pes je skvěle vyvážený, má krásnou hlavu, hezký pohyb ... nemám mu co vytknout, jen je o číslo větší, takže VD". V neděli rozhodcoval František Szalai (SK), ten Morganovi zadal V2 res. CAC. A protože na Slovensku se i rezervní CAC dá použít na Ch, máme rázem "rozjetý" další šampionát.


TOP STAFF 2017

Letos jsem se s Morganem zaměřila především na zahraniční výstavy, kde se nám, myslím, docela dařilo. V ČR jsme se zúčastnili všech třech výstav pořádaných klubem a Morgan byl vidět i na některých mezinárodkách a jedné národce. V tradičně silné a početné konkurenci se nám podařilo ulovit jednoho CACe a třikrát se umístit na bodovaném pořadí, což Morganovi v klubové soutěži TOP STAFF vyneslo umístění v první třetině tabulky. Bodíky se podařilo nasbírat 73 psům a naše zlato obsadilo krásné 22 místo. Máme radost :-)


CH HR

14.11.2017

Poštou dnes dorazil diplom za Chorvatského šampiona, plakát ve formátu A3, krásné provedení ... za těch 20EUR se vyplatil ;-) :-D . Zároveň přidávám aktualizovaný "předleták" 


2. Závod v Obedience SBTC CZ

04.11.2017

V sobotu jsem se s Morganem zúčastnila zkoušek ve třídě OB-Z. Maruška Hrbková měla vše krásně nachystané, organizace nevázla a pro všechny účastníky byly připraveny krásné ceny. Na place i mimo něj panovala velice příjemná a kolegiální nálada, všichni soupeři si navzájem drželi palce ... na to z výstav moc zvyklá nejsem :-D.

Nervozita byla ale veliká a tak se mi podařilo úplně zkazit hned první disciplínu, kdy jsem před začátkem cviku zapomněla Morgana položit - takže nula :-(. A mrzelo mě to pak ještě víc, když jsem viděla Výsledkovou listinu - na známku Velmi dobře nám chyběl půlbodík. Další oblíbenou disciplínu - čtverec, zase trochu pokazil Morgan. Nicméně, splněno máme a tak můžeme směle začít trénovat na OB-1.


MVP České Budějovice

07.10.2017

Letošní výstavní sezónu jsme zakončili v Jižních Čechách. A ve třídě otevřené z toho bylo čtvrté místo. Rozhodčí Ing. Jana Daňková posuzovala precizně a přísně, často padalo hodnocení velmi dobrá i dobrá. Morganovy výborné a umístění na pořadí si tedy velice vážím.

Fotky z výstavy ZDE


Srbský šampion

01.10.2017

Srbská mise byla úspěšná - Morgan má další šampionát a navíc dvakrát vybojoval BOBa. Zároveň skvělými výsledky nasbíral haldu bodů a má splněno na Klubového šampiona SBTC CZ. 

CAC Pačir - rozhodčí: Zoran Roknić (RS)  V1 CAC BOB !!!          

CACIB Bačka Topola - rozhodčí: Antonio Di Lorenco (Norsko) V1 CAC CACIB BOB !!!            

CAC Turija - rozhodčí: Rebman Gyorgy (RS) V1 CAC


Genomia

25.09.2017

Dorazily výsledky testů lokusu A. Morgan nenese vlohu pro pálení :-)


Speciální výstava SBTC CZ

16.09.2017

Na speciálku jsem jela hlavně oficiálně převzít diplom a krásný pohár za Klubového junior šampiona. A když už jsem do Koles vážila cestu, rovnou jsem šampionovi zařídila i stylovou rozlučku s mezitřídou. Ze silně obsazené třídy (30 psů) si Morgan od Coetsee Louise, ZAF (Larumo kennel) odnesl výbornou, pěkný posudek a nominaci do soutěže O nejlepší hlavu. Těm, kdo naše stránky sledují pravidelně jistě neušlo, že "papír na hlavu" Morgan dostal i v Náměšti, asi má tu kebulku fakt pěknou :-D

za fotky z kruhu moc děkuji Olivii Hutterové


Cassius Blue Pearl Nelisaff Bull 

Modrobílý chlapeček má svoji osobní stránku ZDE


4 RIVER WINNER - DOUBLE CACIB KARLOVAC

11.09.2017

Druhý zářijový víkend jsme se, společně s Kaprovic smečkou, vydali do chorvatského Karlovacu na dvoudenní mezinárodní výstavu. Výprava se opravdu vydařila! S holkama je nám báječně za každých okolností a tentokrát bylo vše korunováno i skvělými výsledky v kruhu. V sobotu BOBa vybojovala Believe In Me by Vixen's Fire aka Brownie, v neděli zase Morgan ... asi aby se naši žíhanci nehádali. Nedělním CACem Morgan splnil podmínky pro získání chorvatského šampiona (HR CH).

Club JCh Captain Morgan Chesway 

 09.09.2017 - rozhodčí: Cristian Stefanescu (Ro) V1 CAC CACIB                                        10.09.2017 - rozhodčí: Iris Urschitz (A) V1 CAC CACIB BOB !!!Morísek je podruhé otcem

09.09.2017


V chovatelské stanici Pearl Nelisaff Bull bylo v sobotu večer veselo. Sapphire Blue Eso Bonatom porodila krásného modrobílého chlapečka. Šťastným otcem je náš šampion Morgan.

Od potvrzení březosti jsme tušili, že mimčo bude patrně jen jedno. A protože porody jedináčků nebývají jednoduché, máme všichni velkou radost, že vše dobře dopadlo.

Rodokmen modráčka ZDE  


CAC Kecskemét

02.09.2017


Na poslední chvíli jsem přihlásila národní výstavu v maďarském Kecskemétu. Jelo se "na otočku", bez ubytování, byl to tedy poměrně náročný "zájezd". Vyráželi jsme v pátek v jedenáct večer a návrat byl v sobotu v deset večer.

Morgan v mezitřídě u rozhodčí Katalin Radvánszky (H) V1 CAC BOS

pozn.: na fotce pózuje Morgan s trofejí za BOSe


Fotky - srpen 2017

28.08.2017


- odkaz na album ZDE


2x CACIB Innsbruck

20.08.2017

Předposlední srpnový víkend jsme s Morganem strávili v Rakousku v báječné společnosti Veroniky, Heleny, Karolíny a jejich staffbullích holek. Zájezd hodnotím nadmíru kladně a to přesto, že na výstavě se Morganovi ani jednoho CACe ulovit nepodařilo. Oba dva dny skončil na druhém místě v mezitřídě.  


Černá Hora

08.08.2017

Včera jsme se vrátili z desetidenní dovolené na Balkáně. A protože od začátku bylo jasné, že s námi bude cestovat i Morgan, využili jsme možnosti vyzkoušet si i nějakou tu výstavičku. Čtvrtek a pátek jsme strávili v chorvatském Splitu, kde nás čekaly dva večery na 4 SUMMER NIGHT SHOWS a byl z toho 2xCAC. 

V sobotu jsme se vydali do naší konečné destinace, kterou bylo černohorské letovisko Budva. Zde se Morgan zúčastnil dvou mezinárodek v Cetinje s výsledkem 2xresCAC.


Potvrzena březost Safinky

05.08.2017


Úspěšně zabřezla i druhá Morganova nevěsta, krásná modrá fenečka Sapphire Blue Eso Bonatom z chovatelské stanice Pearl Nelisaff Bull

Porod se očekává v první polovině září.   Fotky - červenec 2017

22.07.2017


- odkaz na album ZDE


Pískovna

05.07.2017

Státní svátek jsme si s Morganem jeli užít na jih Čech, kde právě dovolenkovali naši přátelé, kteří mají dvě úžasné staffbullky. Morgan má obě holky moc rád ale tentokrát dával, pacholek, nepokrytě přednost červené Artýnce :-D.

Všichni společně jsme se vypravili na pískovnu v Suchdole nad Lužnicí. Morganův odpor k vodě zůstal neměnný ale holky byly jak potápky, tak mají pár "vodních" fotek, na které se můžete podívat ZDEMorganovy první děti jsou na světě

02.07.2017

V neděli před půlnocí Bully přivedla na svět svých pět pokladů. První se ven prodraly fenečky - žíhaná a červená. Následoval tmavý kluk s bílou, který byl vyloženě na objednávku :-D. No, a pak se konečně narodil očekávaný běloušek. Už to skoro vypadalo, že je hotovo ... ale Bully ještě schovávala toho, pro mne nejúžasnějšího chlapečka, bílého s černými znaky. Přejeme štěňátkům hodně štěstí do života a ty nejskvělejí pánečky. Samostatná stránka dětiček ZDE


Národní výstava psů Klatovy

01.07.2017


Rozhodčí: Tomáš Leinveber (CZ)

Třída: mezitřída

Známka: Výborný 1 CAC

Posudek: Téměř dvouletý žíhaný pes, výborná hlava, tmavé oko, správně složené ucho, nůžkový skus, v pohybu klenutější bedra, výborné úhlení a pohyb obou párů končetin, výborné předvedení

za fotky z kruhu moc děkuji Ditě Vykysalové, kennel Malý motýl


Fotky - červen 2017

26.06.2017- odkaz na album ZDE


Klubová výstava SBTC CZ - Náměšť na Hané

17.06.2017


Rozhodčí: Paul Martin (UK) LOYALLSTAFF KENEL

Třída: mezitřída

Známka: Výborný 3 

+ nominace do soutěže Nejlepší hlava

Skvělého výsledku na klubovce si velice vážím. Morgan se zde prosadil v početné a kvalitní konkurenci. Navíc, rozhodčí je odborník na plemeno a jeho posuzování bylo docela přísné, nešetřil VéDéčky a nebál se vytáhnout ani dobrou.


2 x CACIB Székesfehérvár - Agárd

Užili jsme si báječný výstavní víkend v Maďarsku. Morgan měl radost z krásné kámošky a já se těšila z jeho skvělých výsledků v kruhu. 

Na nedělní výstavě jsme posbírali poslední bodíky nutné k udělení titulu Klubový junior šampion SBTC CZ.

  10.06.2017 CACIB Székesfehérvár - Agárd 

  Rozhodčí: Dr. Sirkó Eva (H)

  Známka: Výborný 1, CAC

  Třída: mezitřída

  Posudek: Jó csontozat, nagyobb tipusu kan. Jó fej, nyak. Közepes osszú át. Jó front. Hosszabb szabad végtag kiegyensúlyozott mozgás. Jó felvezetés. 

  :-D


   11.06.2017 CACIB Székesfehérvár - Agárd

   Rozhodčí: Harsányi Péter (H)
   Známka: Výborný 1, CAC, Res.CACIB

   Třída: mezitřída

   Posudek: nějak se mi ho nepodařilo úplně rozluštit ale vzhledek ke známce a zadaným oceněním předpokládám samá pozitiva :-D


Fotky - květen 2017

31.5.2017


- odkaz na album ZDE


Potvrzena březost Bully

24.05.2017


Dostala se k nám radostná zpráva, že C.I.B. Bully For You Top Banana je březí. Rande Bully a Morgana  3. května tedy nezůstalo bez následků. Držíme mamině palce.

Rodokmen štěňátek, která se narodí v první polovině července v chovatelské stanici Moravia Lord si můžete prohlédnout ZDE 


IHA Wieselburg

20.05.2017


  Rozhodčí: Karin Zanghellini (A)

  Známka: Výborný 3

  Třída: mezitřída

  Posudek: GROSSER DUNKEL GESTROMTER 18mon. ALTER RÜDE, MIT RASSETYP. KOPF,DUNKLEM AUGE, ROSENOHR, GENÜGENDE BRUST-BREITE, GERADE FRONT, GUTE WINKELUNG D. HINTERHAND, FREI IN D. BEWEGUNG, SICHERES FREUNDL. WESEN

  Po výstavě jsme se ještě zastavili v Říčanech u Arty a Brownie. Fotky z tohoto setkání ZDE 


Coursing - Ješín

08.05.2017


Odpoledne jsme se vypravili na trénink coursingu do Ješína. Morgan je na tom stále stejně, celou trasu dává jen při společném běhu s Arty (Artë Malatee Staff). Pokud startuje sám, tak sice za střapcem krásně vyběhne ale u první mety se otáčí a kouká, že jsem nějak daleko ... a vrací se :-D

Pro více fotek klikněte ZDE


První nevěsta

03.05.2017


Dnes přijela Morganovi fenečka na krytí. Byli jsme všichni zvědaví, jak se kluk s novou úlohou vypořádá ale obavy opravdu nebyly na místě :-D. "Hotovo" bylo hned a pak spolu "novomanželé" ještě nějakou chvíli vesele dováděli a vzájemně si dokazovali náklonost.

pro další fotky z námluv klikněte ZDE


Máme leták

20.04.2017


Morgan Klubovou výstavou v únoru splnil poslední podmínku pro uchovnění. 

Následně jsem  ještě nechala udělat další zdravotní vyšetření. A protože všechny výsledky dopadly výborně, mohla jsem poradkyni chovu poslat všechny doklady nutné k uchovnění. 

Souběžně jsme se vrhli na grafické zpracovní všech podstatných informací do inzertního letáku. Studio Niarra Pro nezklamalo a tak dnes můžeme představit kapitánský letáček v celé své kráse :-) Myslím, že se povedl. MVP - Prague Expo Dog

15.04.2017 

Letňany máme "za rohem", tak se zúčastňujeme takřka vždy. A protože se stafíků přihlásilo hodně, tak byli dodatečně rozdělení do dvou kruhů. Psy posuzovala dlouholetá chovatelka plemene a čestná členka klubu SBTC CZ, paní Hana Vojáčková. Byla jsem potěšena, že právě u ní Morgan vybojoval třetí příčku. 


Rozhodčí: Hana Vojáčková (CZ)

Třída: mezitřída

Známka: Výborný 3


Posudek: správná velikost, obdelníkový rámec, správné hlava, korektní hrudník, korektní pohyb i úhlení obou končetin


Fotogalerie - duben 2017

30.04.2017


- odkaz na album ZDE

16. Spezial-Ausstellung der OG Dresden

09. 04. 2017 SRA Chemnitz


Rozhodčí: Kornelia Gehre (D)

  Známka: Výborný 4


  Třída: mezitřída


  Fotky z posuzování ZDE 


8. Internationale Rassehunde-Ausstellung Chemnitz

08.04.2017 VDH Chemnitz


Rozhodčí: K. Buss (D)

Třída: mezitřída


Známka: Velmi dobrý 4


Fotky z posuzování ZDE 


Fotogalerie - březen 2017

31.03.2017


- odkaz na album ZDE


Fotogalerie - únor 2017

28.02.2017


- odkaz na album ZDE


Návštěva JČ

25.02.2017


V sobotu jsme si udělali výlet do Soběslavi. Morgan měl ze setkání s velkou kámoškou radost převelikou. Více fotek ZDE 


Klubová výstava SBTC CZ 2017

18.02.2017

Rozhodčí: Harry A Coble (UK)

Známka: Výborný

Třída: mladých

Posudek: velký pes, dobrý tvar hlavy, tmavé oko, vynikající pigment, rovná hřbetní linie, správné zaúhlení kolen, správné nesení prutu


Bullškolička - Újezd nad lesy

21.01.2017


Po cvičení ještě trocha dovádění s Laky (Lacerta Staff Komas) a Tauriel (Brave Tauriel Malatee Staff). 

Fotky ZDE